De Bruyne golčinom vratio City na vrh lige

Nogomet 29. lis 202215:24 > 15:25 0 komentara
ActionPlus12441892 Graham Wilson via Guliver Images

Jedan gol, i to prekrasan Kevina De Bruynea, bio je dovoljan za novi trijumf Manchester Cityja na gostovanju kod Leicestera u Premier ligi...

Junak susreta Kevin De Bruyne poentirao je fantastično iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u 49. minuti za, pokazat će se, konačnih 1:0 Manchester Cityja u gostima kod Leicestera.

Iako minimalna, pobjeda “Građana” apsolutno je zaslužena. Leicester se hrabro borio tijekom cijele utakmice, pružio jak otpor i čak došao blizu poravnanja kada je u 54. minuti Ederson skrenuo Tielemansov udarac u gredu, no bodovi su ipak otišli braniteljima naslova.

City je ove sezone prvi put u Premier ligi zaigrao bez najboljeg strijelca prvenstva Norvežanina Erlinga Haalanda koji je preskočio dvoboj zbog ozljede. Umjesto njega trener Pep Guardiola mjesto u vrhu napada povjerio je Argentincu Julianu Alvarezu.

Ovom pobjedom Manchester City ponovno je zasjeo na vrh ligaške tablice s 29 bodova, što je bod više od Arsenala koji tek ima odigrati svoju utakmicu 14. kola. Leicester je doživio osmi poraz i ostaje na 17. mjestu sa samo 11 osvojenih bodova.