City s Gvardiolom i Kovačićem preokrenuo za slavlje kod Evertona

Nogomet 27. pro 202323:16 0 komentara
AP Photo/Jon Super via Guliver

U susretu 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Everton sa 3-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Aktualni engleski prvak pobijedio je na Goodison Parku Everton sa 3-1 upisavši tek drugu ligašku pobjedu u zadnjih sedam kola.

I ovog puta nije dobro krenulo za “Građane”. Everton je u 29. minuti iskoristio pogrešno dodavanje Rodrija i u nastavku akcije golom Jacka Harrisona stigao do prednosti. Domaćin je do poluvremena obranio vodstvo, no City je u nastavku ipak okrenuo rezultat.

Izjednačio je Phil Foden u 53. minuti lijepim udarcem sa 20-tak metara, a u 64. minuti je Julian Alvarez iz kaznenog udarca zabio za 2-1 nakon što je jedanaesterac skrivio Amadou Onana igravši rukom. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bernardo Silva u 86. minuti. Portugalac je iskoristio veliku pogrešku domaćeg vratara Jordana Pickforda koji je loše ispucao loptu, a Silva rutinski pogodio u praznu mrežu.

Za goste su nastupili hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić. Gvardiol je ušao u igru u 43. minuti umjesto ozlijeđenog Johna Stonesa, dok je Kovačić dobio priliku od 65. minute umjesto Matheusa Nunesa.