City na krovu Europe! Rodri i obrana sezone spasili Pepa

Champions League 10. lip 202322:55 0 komentara
Nigel Keene PSI-17522-0039 via Guliver Images

Manchester City i Guardiola napokon su uspjeli. U Istanbulu su pobijedili Inter 1:0 golom Rodrija u drugom poluvremenu i osvojili Ligu prvaka!

Preživio je Manchester City ozljedu Kevina de Bruynea u prvom poluvremenu, žilav Inter i dvije sjajne prigode Talijana u završnici utakmice te prvi put u povijesti osvojio Ligu prvaka.

U finalu igranom u Istanbulu na stadionu Atatürk pred nešto više od 70.000 gledatelja “Građani” su porazili “Nerazzurre” 1:0 golom Rodrija u 68. minuti i tako postali tek druga engleska momčad koja je u jednoj sezoni osvojila tri velike krune. Ranije su bili najbolji u Premier ligi i FA kupu, ponovili su tako podvig Manchester Uniteda iz 1999. godine.

U prvom poluvremenu najbolju je priliku imao Haaland čiji je udarac Onana obranio, no puno je veći problem za City bila ozljeda Kevina de Bruynea i njegov izlazak iz igre u 36. minuti. Umjesto njega ušao je Foden.

Početkom nastavka zaprijetio je i Inter udarcem Martineza koji je zaustavio Ederson, a onda je u 68. minuti City poveo. Bernardo je u kaznenom prostoru Intera odigrao povratnu na koju je prvi natrčao Rodri i s desetak metara ju poslao u mrežu pored taj put nemoćnog Onane.

Samo dvije minute kasnije Inter je mogao kazniti konfuziju u obrani Cityja, no Dimarco je udarcem glavom loptu poslao na gredu. Mogao je u 77. City sve riješiti, no Foden nije iskoristio lijepu šansu, a onda je u 88. minuti Lukaku imao zicer nad zicerima. S pet metara je tukao glavom, no Ederson mu je genijalno nogom obranio udarac i sačuvao prednost Englezima. Obrana sezone s obzirom na mjesto i vrijeme u kojemu se dogodila.

Sofascore

Ostalo je tako 1:0 čime je Manchester City u sedmom pokušaju pod vodstvom Pepa Guardiole po prvi put pokorio Stari kontinent. Španjolskom stručnjaku to je treća “kanta s ušima” nakon što je 2009. i 2011. bio pobjednik s Barcelonom.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu za Inter i bio je kapetan.