City minimalnom pobjedom ‘preživio’ Brentford: Haaland zabio svim klubovima Premier lige

Nogomet 20. velj 202422:51 0 komentara
AP Photo/Rui Vieira via Guliver

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Brentford s 1-0 u zaostaloj utakmici 18. kola engleske Premier lige, odigranoj u utorak na stadionu Etihad.

Strijelac pogotka u 71. minuti bio je norveški reprezentativac Erling Haaland. To je vodećem strijelcu Premier lige bio 17. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Zatresao je Haaland mrežu i u 80. minuti, ali je pogodak poništen zbog zaleđa u kojem se našao Kyle Walker koji je proslijedio loptu prema Norvežaninu.

Haalandu je ovo bio 22. gol u 28. nastupu ove sezone u svim natjecanjima. U Premier ligi ovo mu je bio 17. pogodak, a ima i pet asistencija. Haaland je pogotkom Brentfordu uspio postići to da je zabio svakome klubu u ligi barem jedan gol. U City je stigao u srpnju 2022. iz Borussije Dortmund za 60 milijuna eura.

Mateo Kovačić je igrao za City od 89. minute, kad je zamijenio Juliana Alvareza. Joško Gvardiol je još uvijek na popisu ozlijeđenih, zbog ozljede ligamenata skočnog zgloba.

Manchester City je 17. pobjedom u sezoni došao do 56 bodova i samo je bod iza vodećeg Liverpoola. Arsenal je s 55 bodova potisnut na treće mjesto. Brentford ima 25 bodova i nalazi se na 14. poziciji, pet bodova iznad zone ispadanja.