Zrinjski u drami prošao u 2. pretkolo LP i ispisao povijest

Champions League 18. srp 202323:13 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Zrinjskog koje vodi hrvatski trener Krunoslav Rendulić plasirali su se u drugo pretkolo Lige prvaka nakon dosta muke i boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv armenskog Urartua. Rezultat nakon 120 minuta bio je 2:3 za goste.

Prvi gol pao je u 27. minuti susreta. Ćorluka preciznim centaršutem pronalazi Bilbiju, a nogometaš Mostaraca rutinski pogađa za 1:0.

Rezultat je poravnao u 74. minuti Grigoryan. Gosti su došli do preokreta u 90. minuti. Barišić je faulirao nogometaša Urartua, a sudac pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je opet Grygorian. Zrinjski je do nove prednosti stigao u 4. minuti prvog produžetka. Strijelac je bio bivši igrać Hajduka Tomislav Kiš koji je nešto ranije zamijenio Nemanju Bilbiju.

Maksimenko je ostao nečuvan u kontri u 108. minuti te je pogodio za novo vodstvo Urartua 3:2. Otišlo se onda na izvođenje jedanaesteraca, a tu je bio bolji Zrinjski.

Zrinjski će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz ogleda Slovana Bratislave i Hesperangea. Prva utakmica ove dvije momčadi završila je 1:1. Zrinjski je ovim pothvatom postao prvi predstavnik kluba iz Bosne i Hercegovine koji se uspio plasirati u 2. pretkolo Lige prvaka.