Bundesliga 20. svi 202317:50 0 komentara

Hoffenheim je pobjedom protiv Union Berlina 4:2 u 33. kolu Bundeslige ostao u eliti. Briljirao je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je zabio dva gola i upisao jednu asistenciju.

Ihlas Bebou je u 22. minuti donio prednost Hoffenheimu, da bi Kramarić u 36. minuti realizirao kazneni udarac za 2-0. U sučevom dodatku prvog dijela Danilho Doekhi je smanjio zaostatak gostiju.

Mreže su mirovale do zadnje minute osnovnog dijela utakmice, kad je Kramarić svojim drugim pogotkom, na asistenciju Munasa Dabbura koji je sve pripremio, donio Hoffenheimu još jednom dva gola prednosti.

U sučevom dodatku berlinska momčad je smanjila na 3-2 golom Aisse Laidounija (90+5), da bi se četiri minute poslije Kramarić odužio Dabburu dodavanjem za pogodak Izraelca.

Josip Juranović je za Union igrao od 70. minute.

Hoffenheim je kolo prije kraja došao do 35 bodova i gol-razliku koja mu jamči da će završiti ligaško natjecanje među 15 momčadi koje će se u Bundesligi zasigurno natjecati i sljedeće sezone.

Momčadi koje su na ljestvici iza Hoffenheima, a koje su igrale u subotu, osvojile su samo po bod.