Bundesliga 5. velj 202319:35 0 komentara

Nogometaši Bayerna u gostima su pobijedili Wolfsburg 4-2, u posljednjem susretu 19. kola njemačke Bundeslige te su se vratili na vrh ljestvice.

Već nakon dvadeset minuta igre razigrani Bayern je imao ogromnih 3-0. Uvodna dva pogotka, vrlo lijepa, postigao je Kingsley Coman, od kojih treba izdvojiti drugi u 14. minuti kada je domaću mrežu naciljao volej udarcem. U 19. minuti već je bilo 3-0, a glavom je pogodio Thomas Mueller.

Potom je Bayern primirio svoje napade, očito zadovoljen visokim vodstvom, dok je sve više do zraka dolazio domaćin, ali bez konkretne završnice. Na poluvrijeme je Wolfsburg ipak otišao s malom nadom u preokret jer je Kaminski, u 44. minuti, smanjio na 1-3.

Nova nada se za Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, pojavila u 54. minuti kada je igrač Bayerna Kimmich dobio prilično dvojbeni drugi žuti karton. Uz igrača više Wolfsburg je bio bolji u nastavku susreta, ali ne samo da nije došao do preokreta ili barem boda, već je utakmica odlučena u 73. minuti kada je Musiala zabio za 4-1. Do kraja je tek Svanberg smanjio na konačnih 2-4.

Wolfsburg je time nastavio crni niz protiv Bayerna u Bundesligi. Bila je ovo 52. međusobna utakmica, a Wolfsburg ima samo četiri pobjede i sedam remija.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je odigrao posljednjih pola sata za Bayern koji se vratio na vrh ljestvice i ima bod više od Union Berlina te tri više od Borussije iz Dortmunda.

Bayern je pobijedio u prvenstvu nakon što je remizirao u tri prethodne utakmice. Po 1-1 je odigrao redom protiv Leipziga, Koelna i Eintrachta.

Bundesliga, 19. kolo:

Wolfsburg – Bayern 2-4 (Kaminski 44, Svanberg 80 / Coman 9, 14, Mueller 19, Musiala 73)

Stuttgart – Werder 0-2 (Stage 59, Ducksch 77)

Subota:

Borussia (D) – Freiburg 5-1 (Schlotterbeck 26, Adeyemi 48, Haller 51, Brandt 69, Reyna 82 / Hoeler 45)

Union Berlin – Mainz 2-1 (Behrens 32, Siebatcheu 84 / Ingvartsen 79-11m)

Koeln – Leipzig 0-0

Eintracht – Hertha 3-0 (Kolo Muani 21-11m, 28, Buta 90+3)

Bochum – Hoffenheim 5-2 (Hofmann 22, Foerster 30, Asano 40, Mašović 69, Broschinski 83 / Baumgartner 49, Dabbur 77)

Borussia (M) – Schalke 0-0