Šokantan poraz Borussije (D) u Düsseldorfu

Bundesliga 18. pro 201822:21 > 22:24
Getty Images/Maja Hitij

Borussija iz Dortmunda doživjela je prvi poraz u sezoni u Bundesligi. U utorak je počelo 16. kolo Bundeslige koje će svakako obilježiti poraz vodeće momčadi koja je stradala na gostovanju na istoku Njemačke.

Nogometaši Fortune dočekali su Dortmund kao ekipa koja je ispod crte ispadanja i kao veliki autsajder, a uspjeli su doći do pobjede 2:1.

Počelo je poništenim golom Marka Reusa koji je u 17. minuti bio u zaleđu, za što je u 22. minutu stigla kazna u vidu gola Lukebakija koji je sjajno pogodio za vodstvo domaćina.

Nastavilo se promašajem Marija Götzea u 33. Na drugoj strani je u prvih 38. minuta dvije izuzetne prilike za Fortunu promašio Takashi Usami.

U 56. minuti još jedan šok za goste i velika radost navijača Fortune. Sjajnim udarcem iz udaljenost Jan Zimmer donosi prednost od 2:0.

Pokušavala je Borussija, ali nije bilo puta kojim je lopta mogla u mrežu sve do 81. minuta kada je Lukas Pisczek pronašao Paca Alcacera, a ovaj pogodio za 2:1.

Josip Brekalo nije bio u zapisniku za utakmicu protiv Stuttgarta koju je njegov klub pobijedio s 2:0.

Dortmund sad ima šest bodova više od Mönchengladbacha, koji je pobijedio Nürnberg s 2:0.