Budimiru bod, kontroverzna pobjeda Villareala

Nogomet 22. sij 202318:59 > 19:00
Ricardo Larreina via Guliver Images

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Elche i Osasuna su odigrali 1-1, a za goste je do 74. minute igrao hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Osasuna je povela u 20. minuti golom Chimyja Avile, a izjednačio je Jose Angel Carmona u 67. minuti.

Carmona je tako postao drugi igrač LaLige koji je ove sezone postigao gol za dvije različite momčadi. Uspio je to sa Sevillom i sada s Elcheom. Carmona je naime, u siječnju ove godine stigao u Elche na posudbu iz Seville.

Prije njega dva gola u dva različita dresa ove sezone zabio je Sadiq, za Almeriju i Real Sociedad.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir igrao je za Osasunu do 74. minute.

U ranije odigranom susretu Villarreal je pobijedio Gironu sa 1-0 nakon nevjerojatne završnice.

Gostujući igrači još su dugo nakon utakmice prigovarali sucu Carlosu del Cerru, koji je tijekom susreta dosudio čak tri kontroverzna kaznena udarca za Villarreal. Prvog mu je poništio VAR u 79. minuti. Drugog je dosudio u četvrtoj minuti nadoknade nakon što je Oriol Romeu srušio protivnika. Pucao je Gerardo Moreno, ali je Paulo Gazzaniga sjajno obranio.

Kada se već činilo da će utakmica ipak završiti bez pogodaka, Del Cerro je u devetoj minuti nadoknade još jednom pokazao na bijelu točku. Juanpe je povukao protivnika, a sudac pokazao na bijelu točku. Daniel Parejo je bio siguran postigavši pobjednički pogodak u 11. minuti sudačke nadoknade.