Borussia Dortmund se još jednom poskliznula u borbi za vrh Bundeslige

Bundesliga 2. velj 202422:40 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

U prvoj utakmici 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Heidenheim i Borussia iz Dortmunda su igrali 0-0.

Svatko se borio za svoju seriju. Prije ovog susreta domaći Heidenheim bio je u seriji od tri uzastopna remija u Bundesligi, a gosti iz Dortmunda u seriji od tri vezane pobjede.

Momčad Franka Schmidta na kraju je uspjela pružiti jak otpor favoritu i osvojiti veliki bod – 0:0.

Istina, Borussia je u 26. minuti zatresla mrežu domaćina, ali na nesreću gostiju sjajnu kontru koju je uspješno izveo Donyell Malen na kraju je poništio VAR zbog zaleđa.

Borussia je kroz drugo poluvrijeme napadal u potrazi za pobjedom, no nisu uspjeli iskoristiti nekoliko odličnih prigoda, stoga je utakmica završila bez pogodaka i pobjednika.

Ovim bodom je novak u ligi Heidenheim stigao u gornji dio ljestvice, sada je dveti sa 24 boda, dok je Borussia Dortmund ostala četvrta sa 37 bodova, koliko ima i treći Stuttgart.

Na čelu je Bayer Leverkusen sa 49 bodova, dva manje ima drugi Bayern Muenchen.