VIDEO / Belgijci gubili 2:0 protiv Talijana, pa izvukli bod, Francuzi uvjerljivi

Nogomet 10. lis 202423:03 0 komentara

Nakon dvije startne pobjede u skupini 2 elitne Lige A Lige nacija nogometaši Italije su po prvi puta ostali bez tri boda, u Rimu su odigrali 2-2 protiv Belgije.

Nakon dvadesetak minuta igre na Olimpicu sve se činilo sjajno za Talijane, jer su vodili 2-0. Nakon točno 65 sekundi poveo je domaćin 1-0, asistent je bio Di Marco, a svoj je premijerni pogodak u dresu talijanske reprezentacije postigao Cambiaso. U 24. minuti na 2-0 je povećao Retegui.

U završnici prvog dijela su se odnosi na terenu promijenili pa je prvo u 40. minuti pocrvenio domaći igrač Pellegrini, dok je samo dvije minute kasnije De Cuyper vratio Belgiju u igru vrlo lijepim golom za 1-2.

U nastavku utakmice su Belgijanci, koji su igrali bez De Bruynea i Lukakua, gotovo cijelo vrijeme napadali s igračem više te su i izjednačili u 61. minuti kada je iz blizine spretno pogodio Trossard.

Italije je ostala prva na ljestvici, sa sedam bodova, dok bod manje ima Francuska koja je u Budimpešti nadjačala Izrael 4-1. Francuska nije osjetila neigranje Mbappea premda je sve do 87. minute bilo labilnih 2-1.

Francuska je povela već u šestoj minuti golom Camavinge, a izjednačio je Gandelman u 24. minuti. Odmor su Francuzi dočekali uz prednost nakon gola Nkunkua, dok je Izrael pao u samom finišu. Theo Hernandez u 87. i Barcola u 89. minuti su postavili konačnih 4-1.