Arsenal pobjedom pobjegao na vrhu, novi poraz Uniteda

AP Photo/Kin Cheung via Guliver

Nogometaši Arsenala povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice engleskog prvenstva na četiri boda ispred drugog Manchester Cityja, odnosno pet ispred trećeg Liverpoola 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Wolverhampton Wanderersa u susretu 14. kola.

Arsenal je sjajno krenuo u utakmicu i poveo 2-0 nakon samo 13 minuta, a lijepe malonogometne kombinacije u pogotke us pretvarali Saka (6) i Oedegaard (13). Rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute kada je Matheus Cunha (86) iskoristio pogrešku Zinčenka i smanjio na 2-1 te unio nervozu u završnicu. Ipak, Arsenal je upisao važna tri boda.

Newcastle je pobijedio Manchester United 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Anthony Gordon u 56. minuti. Newcastle je tako prekinuo niz od tri pobjede u prvenstvu Manchester Uniteda te mu priuštio šesti poraz u sezoni.

Vodeći Arsenal sada ima 33 boda, drugi City, koji u nedjelju igra protiv Tottenhama je na 29, a treći Liverpool, koji će u nedjelju ugostiti Fulham na 28.