Živi nada: Talijani i treću godinu zaredom šokirali Srbe

Košarka 1. ruj 202312:15 0 komentara
FIBA

Srpski košarkaši izgubili su 78:76 od Italije na otvaranju drugog kruga Svjetskog prvenstva. Izabranici Svetislava Pešića tako su si zakomplicirali situaciju u skupini.

Preostao im je dvoboj s Dominikanskom Republikom, u kojem moraju pobijediti, a onda je za očekivati da će se zatvoriti krug od tri ekipe u kojem će odlučivati koš-razlika između Srba, Talijana i Dominikanaca.

Srbi su tako i treću godinu zaredom izgubili od Talijana, 2021. su ih izbacili iz utrke za Olimpijske igre i ostavili ih bez Tokija, a prošle godine Talijani su ih porazili u osmini finala Europskog prvenstva.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena, činilo se da Srbija grabi prema pobjedi kada se u trećoj četvrtini odvojila na 16 koševa prednosti (60:44). Ipak, uslijedila je 17:2 serija Italije kojom je utakmica vraćena u egal. Početkom zadnje dionice Talijani su prešli u vodstvo te ga više nisu ispustili, iako im je Srbija stalno bila za vratom.

Kod Italije je briljirao Simone Fontecchio s 30 postignutih poena, čemu je dodao sedam skokova i tri asistencije. Marco Spissu ubacio je 14 koševa. Srbe je s 18 koševa predvodio Bogdan Bogdanović, dok je Ognjen Dobrić ubacio 15.