Zadar, Split i Cedevita Junior pobjedama otvorili doigravanje

Hrvatska 2. svi 202423:13 0 komentara
KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Cedevite Junior poveli su sa 1-0 u pbojedama protiv Dinamo-Zagreba u četvrtfinalu doigravanja prvenstva Hrvatske 95-82 (16-21, 27-28, 31-17, 21-16) domaćom pobjedom u prvoj utakmici igranoj u Domu sportova.

Cedevita Junior do pobjede je stigla prvenstveno odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme kada je nadoknadila zaostatak iz prvih 20 minuta te ostvarila solidnu prednost pred posljednju četvrtinu. U završnici utakmice prednost domaćih je narasla i na 13 razlike.

Renato Serdarušić sa 18 i Ivan Karačić sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite Junior dok su Ivan Novačić i Karlo Mikšić ubacili po 17 za Dinamo-Zagreb.

Druga utakmica ovih suparnika na programu je u ponedjeljak, a plasman u polufinale izborit će sastav koji prvi ostvari dvije pobjede.

Ranije u četvrtak su košarkaši Zadra i Splita opravdali uloge favorita, prvak Zadar je kao domaćin nadigrao Dubravu sa 78-61 (20-6, 20-21, 21-19, 17-15), dok je doprvak Split također u svojoj dvorani svladao Dubrovnik sa 100-78 (20-16, 23-19, 30-25, 27-18). Zadrani su uraganski krenuli u dvoboj protiv Dubrave te u otvaranju poveli sa 20-2. Gosti su u drugoj četvrtini smanjili na 26-15, ali u niti jednom trenutku se više nisu uspjeli približiti na jednoznamenkasti zaostatak. Arijan Lakić je sa 21 košem bio najefikasniji kod Zadra, Karlo Žganec je dodao 14 uz 10 skokova, dok je Andrej Matić bio prvi strijelac Dubrave sa 17 pogodaka.

U Splitu se gost iz Dubrovnika odlično držao sve do dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine kada je bilo 60-60. No, u sljedećih pet minuta Split je napravio seriju 21-0 i riješio pitanje pobjednika. Vito Kučić i Mate Kalajžić ubacili su po 19 poena za Split, Tonko Vuko je dodao 18, dok su Petar Dubelj i Roko Gizdavčić ubacili po 17 za Dubrovnik. Druge utakmice ova dva para na programu su u nedjelju u Zagrebu, odnosno Dubrovniku, a eventualne treće u utorak u Zadru i Splitu.