Zadar i Split doznali suparnike u polufinalu, do senzacije ipak nije došlo

Hrvatska 9. svi 202422:42 0 komentara
Cibona/Ivana Dergez

Cibona i Dinamo posljednji su polufinalisti doigravanja domaćeg prvenstva u košarci.

Cibona je u odlučujućem trećem susretu s uvjerljivih 97:67 (27:13, 23:14, 32:22, 15:18) nadigrala Zabok za 2-1 u seriji.

Odvajanje od suparnika Cibona je napravila već u prvoj četvrtini nakon koje je vodila 27-13, dok je na odmor domaćin otišao s razlikom većom od 20 poena, bilo je 50-27, čime je Zabok bio slomljen.

Sjajnu je utakmicu za Cibonu odigrao Aleksandar Aranitović koji je ubacio 33 poena, a tome je dodao šest asistencija i osam skokova. Dobro ga je pratio Ivan Perasović koji je postigao 22 poena uz pet asistencija i osam uhvaćenih lopti. Krešimir Radovčić je uz 14 koševa ostvario i 11 asistencija.

U sastavu Zaboka najbolji je bio Antonio Sikirić koji je postigao 20 poena uz tri skoka.

U polufinalu će Cibona igrati protiv Splita, dok aktualni prvak Zadar, najbolja momčad osnovnog dijela sezone, ide na Dinamo koji je kao gost, u zaključnoj trećoj utakmici pobijedio Cedevitu Junior 100-89 (29-23, 21-22, 25-23, 25-21) i slavio s 2-1 u seriji.

Kao i u prethodne dvije, tako su i u trećoj utakmici napadi dominirali u odnosu na obranu. Pogotovo u prvoj četvrtini koju je Dinamo dobio s 29-23. Od tada pa sve do kraja Dinamo je vodio, a najbliže se domaćin približio na dva poena minusa, kada je došao na 79-81. Pobjeda Dinama sve do kraja ipak nije postala ugrožena.

Čak je šest igrača Dinama postiglo dvoznamenkasti broj poena. Najbolji je bio Filip Kraljević s 18 poena, pet asistencija i 10 skokova. Po 17 koševa su postigli Karlo Mikšić, Ivan Vučić i Ivan Tvrtko Majić. Svakako treba naglasiti da je Vučić tome dodao sedam asistencija i 12 skokova. Mislav Brzoja je dodao 12 poena i 11 skokova.

Kod Cedevite Junior najbolji su bili Kevaughn Allen sa 17 koševa i Petar Ogrizović s 14 poena.