Vukovi slomili Alkar u trećoj četvrtini za 11. pobjedu u domaćoj ligi

Hrvatska 18. pro 202321:07 0 komentara
Cibona/Marin Susic

U susretu 13. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Alkar sa 89-76 upisavši 11. pobjedu, dok je Alkaru to bio 10. poraz.

Nakon pobjede u Laktašima u regionalnoj ABA ligi, Cibona se okrenula nacionalnom prvenstvu. U sklopu 13. kola Favbet Premijer lige, “Vukovi” su u Draženovom domu pobijedili Alkar sa 89-76.

Bila je to 11. pobjeda Cibone uz dva poraza, dok je Alkar na skoru 3-10.

Cibona se mučila u prvom poluvremenu dobivši taj dio igre sa 55-50, no domaćin je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio sa 20-8. U posljednjoj četvrtini Alkar je tek ublažio poraz.

U domaćim redovima petorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa. Strijelce je predvodio Krešimir Radovčić sa 22 koša i šest asistencija, Domagoj Vuković je zabio 21 koš uz devet skokova, dok je Ivan Perasović ubacio 15 koševa. Kod Alkara najefikasniji su bili Andrija Blatančić sa 22 koša i šest skokova, dok je Mirko Jukić postigao 17 koševa.

Na vrhu ljestvice nalazi se Zadar sa 25 bodova, Cibona i Split imaju po 24 boda, a zatim slijede Dinamo sa 22, Cedevita (21), Dubrovnik (20)… Alkar je deseti sa 16 bodova, a posljednje dvije pozicije drže Škrljevo (15) i Bosco (14).