Euroleague 29. ožu 202422:54 0 komentara

Real Madrid upisao je novu, 26. pobjedu u Euroligi, ali nije bilo lako.

U 32. kolu Eurolige u Madridu je gostovala Crvenza zvezda koja je pokazala zube Kraljevima, ali Real je ipak u završnici slomio goste iz Beograda i slavio 101:94.

Zvezda je imala čak 16 koševa prednosti u trećoj četvrtini (54:70), ali serijom 13:0 Kraljevi su se vratili u igru. Izabranici Ioannisa Sfairopoulosa imali su i +7 u zadnjoj četvrtini, ali malo pomalo ta prednost se istopila u završnici i Real je izbjegao poraz. Madriđani su još ranije osigurali prvo mjesto pred play-off, dok je Zvezda sa omjerom 11-21 na 16. poziciji, ali u Wizink centru ostavila je sjajan dojam iako je bila značajno oslabljena.

Madridsku ekipu do pobjede je predvodio Džanan Musa koji je utakmicu završio sa 30 poena (6/7 za dva, 2/3 za tri, 12/15 slobodna bacanja), četiri skoka i dvije asistencije, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja je dodao 20 (4/6 za tri) uz pet skokova i dvije asistencije. Nemanja Nedović s 30 i Adam Hanga s 22 poena bili su najefikasniji u redovima Zvezde.

Ništa manje napeto nije bilo u Bologni gdje je Panathinaikos slavio protiv Virtusa 81:79. Grci su teškom mukom došli do pobjede u Italiji, iako su sredinom prvog dijela imali i +17. Junakom utakmice pokazao se Kendrick Nunn koji je zabio koš uz zvuk sirene i gostima iz Atene osigurao pobjedu.

Kostas Sloukas bio je najefikasniji kod Grka s 20 poena, Nunn je ubacio 16, dok je kod talijanske ekipe najbolji bio Tornike Shengelia s 19 poena. Hrvatski košarkaš Ante Žižić ubacio je dva poena u porazu Virtusa.

Panathinaikos je treći na ljestvici Eurolige s omjerom 21-11, Virtus je osmi (pozicija koja donosi play-in) sa 17 pobjeda i 15 poraza.