Košarkaši Belgije poraženi su u Monsu od Turske, čime su izgubili teoretsku šansu za plasman na Svjetsko prvenstvo (82:54), no utakmicu su obilježile dvije lijepe geste domaćih navijača. Prvo su prije početka utakmice transparentom i porukom "Uz vas smo, Turska" pružili podršku Turskoj nakon razornog potresa koji je pogodio tu zemlju, a onda su četiri minute i 16 sekundi do kraja prve četvrtine (u 4.17 dogodio se potres) na parket pobacali crne šalove, nadajući se da će poslužiti nesretnim ljudima koji su ostali bez krova nad glavom u ovim hladnim uvjetima...

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.