Euroleague 5. pro 202322:36 0 komentara

Odigrana su još dva susreta 12. kola Eurolige. Real je kao gost pobijedio Olympiakos rezultatom 77:71, a Žalgiris Albu u Berlinu rezultatom 64:62.

Neizvjesno je bilo tijekom cijele utakmice – Real je veći dio susreta vodio, ali prednost nijednom nije narasla na dvoznamenkastu razliku. Došlo je do neizvjesne završnice – Olympiakos je pokušao nadoknaditi zaostatak šutirajući za tri, ali su promašili veliki broj otvorenih šuteva.

Ono što je činilo razliku u samom finišu bio je broj različitih rješenja koje je Real koristio u napadu, a momčad koju je s klupe vodio Chus Mateo pobijedila je unatoč velikom broju izgubljenih lopti – imali su ih čak 13.

Najefikasniji na utakmici bio je Džanan Musa s 23 poena – od čega je 21 ubacio u drugom poluvremenu, a 16 u trećoj četvrtini. Pratio ga je Mario Hezonja s double-double učinkom od 18 poena i 10 skokova. Značajan je bio i doprinos Eddyja Tavaresa 11-3-3, dok je Facundo Campazzo imao devet poena i asistencija. Kod Olympiakosa istaknuo se Walkup sa 17 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Alba je gubila gotovo cijelu utakmicu sa Žalgirisom, ali je uspjela trijumfirati i prekinuti niz od šest uzastopnih poraza. Prednost litavskog kluba u jednom je trenutku iznosila čak 15 poena, no Alba je uz manje oscilacije postupno topila zaostatak i na kraju slavila tricom Mattissecka sedam sekundi prije kraja. Edgaras Ulanovas pokušao je donijeti preokret uz zvuk sirene, ali nije bio precizan za tri.

Najefikasniji na utakmici bio je centar Albe Jonas Thiemann sa 16 poena i šest skokova. Kod gostiju je prednjačio Giedraitis s 15, a Dimša 11.