Euroleague 11. tra 202423:04 0 komentara

Košarkaši Real Madrida završili su osnovni dio natjecanja u Euroligi pobjedom 64-62 na gostovanju kod Žalgirisa u Kaunasu, u kojoj je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja ubacio 16 koševa uz pet skokova.

Najbolji strijelac Reala bio je Džanan Musa sa 17 poena, ali 27. ovosezonsku pobjedu madridskoj momčadi osigurao je Argentinac Gabriel Deck košem u posljednjoj sekundi utakmice na asistenciju Sergija Llulla.

Panathinaikos je pobjedom protiv berinske Albe 84-75 osvojio drugo mjesto s učinkom 23-11. Hrvatski centar Krešimir Nikić je imao jedan skok u nešto više od tri minute koliko je dobio od trenera Albe.

Hrvatski reprezentativac Danko Branković je imao šest koševa, dvije asistencije i jedan skok u 12 minuta, ali je njegov Bayern poražen s 89-85 na gostovanju kod Monaca koji će u doigravanje ući s trećeg mjesta.

Maccabi je u Beogradu slavio protiv Milana 92:86. Sve je odlučeno u posljednjoj četvrtini koju je izraelski sastav odigrao smirenije i upisao slavlje. Baldwins sa 18 i Nebo sa 14 su vodili Maccabi do pobjede, dok je kod Milana najbolji bio Maodo Lo s 13 poena.