Euroleague 3. sij 202423:15 0 komentara

Barcelona je pobijedila Real u velikom derbiju 18. kola Eurolige i reprizi polufinala lanjskog Final Foura u Kaunasu. Rezultatom 83:78 Katalonci su najvećem rivalu nanijeli tek drugi poraz u sezoni, dok su oni došli do 12. pobjede.

Presudio je početak zadnje četvrtine i serija Barcelone 14:0 kojom je domaćin poveo 74:62. Serija je krenula nakon incidenta u kojemu su sudjelovali Sergio Rodriguez Nicolas Laprovittola. Tu situaciju pogledajte ovdje.

Real je priprijetio došavši na 80:75, ali više od toga nije mogao. Jan Vesely odigrao je sjajno za Barcu s 27 koševa, dok je Laprovittola ubacio 14 uz osam asistencija.

Kod Reala je Džanan Musa bio najefikasniji s 19 koševa (trice 5/8), a Mario Hezonja pogodio je 16 uz četiri trice.

Virtus je zadržao drugo mjesto i poboljšao omjer na 13-5 pobjedom nad Bayernom 85:83. Shengelia je predvodio bolonjski sastav s 18 koševa, Belinelli je dodao 16, a Hackett 15. Kod gostiju je Edwards bio najefikasniji s 22 poena. Nijemci su 12. u poretku s 8-10. Za Virtus je debitirao Ante Žižić jednim poenom uz tri skoka za 12 minuta igre.

Valencia je na svom parketu nanijela Efesu peti uzastopni poraz i bacila ga na omjer 7-11, dok je vlastiti podigla na 10-8. Završilo je 93:88 uz po 15 poena Daviesa Jonesa.

Dramatičnu završnicu gledali smo i u Vitoriji gdje je Baskonia košem Miller-McIntyrea pobijedila Panathinaikos 75:73. Gostima nije pomoglo ni 25 koševa Nunna. Oba sastava sada imaju omjer 10-8, baš kao još četiri momčadi.