Split u Zagrebu ‘razbio’ nemoćnu Cibonu, sve je bilo gotovo već na poluvremenu

Hrvatska 22. sij 202422:23 0 komentara
Budućnost VOLI/Filip Roganović

Uvjerljivu pobjedu ostvario je Split u Zagrebu protiv Cibone u ogledu 17. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, Splićani su slavili 85-72 (29-10, 30-20, 19-18, 7-24).

Vrlo brzo je utakmica riješena pa su tako Splićani već poslije prvih deset minuta vodili 29-10. Napadački je Cibona bila potpuno nemoćna u uvodnom dijelu susreta, ali kroz cijelo prvo poluvrijeme domaćin nije imao ni jedno kvalitetno obrambeno rješenje za razigrane Splićane.

Na poluvremenu je Split vodio čak 59-30 te je ostatak utakmice tek bio formalnost. Cibona je do kraja ublažila poraz, ali nije isprala gorak okus od loše predstave. Splićani su se posve opustili, Cibona je pet minuta prije kraja došla do 66-80, ali nikakvo čudo se nije moglo dogoditi.

Najbolji igrač Splita bio je Toni Perković koji je uz 15 poena ostvario šest asistencija i pet skokova. Boris Tišma je ubacio 14, a Lewis Sullivan 12 koševa i devet skokova.

Kod Cibone je prednjačio Ivan Majcunić s 24 poena, četiri asistencije i pet skokova, dok je Krešimir Radovčić ubacio 17 koševa.

Na ljestvici vodi i dalje Zadar s omjerom 16-1. Drugi je Split koji sada ima 15 pobjeda i dva poraza, dok je treća Cibona na omjeru 13-4. Slijede potom Dinamo i Cedevita Junior koji imaju po 11 pobjeda i šest poraza.