Senzacija u Draženovom domu: Cibona izgubila od Zaboka

Hrvatska 8. sij 202423:14 0 komentara
KK Cibona/Ivana Dergez

Veliko su iznenađenje priredili košarkaši Zaboka u 15. kolu domaćeg prvenstva, kao gosti su svladali favoriziranu Cibonu 89-83 (22-23, 25-23, 24-16, 18-21).

Nakon posve izjednačenog prvog poluvremena ključni iskorak prema pobjedi Zabok je napravio u trećoj dionici koju je dobio sa osam poena razlike, 24-16. Premda je Cibona u zadnjih deset minuta prijetila te pokušala okrenuti rezultat na svoju stranu, Zabok je zadržao prednost i upisao šestu pobjedu u sezoni. Cibona je, pak, izgubila treći puta.

U zadnjoj četvrtini Zabok je imao i 13 poena prednosti, a Cibona se najviše približila minutu prije kraja kada je stigla do 81-85.

Odlično je za Zabok odigrao Dino Cinac koji je postigao 31 poen, a tome je dodao četiri asistencije i pet skokova. Vrlo dobro ga je pratio Ralphael Neal s 20 poena, sedam dodavanja i šest skokova.

Kod Cibone je Ivan Perasović ubacio 23 poena uz četiri asistencije i čak 15 skokova. Krešimir Radovčić je ogled završio s 22 koša i osam asistencije, a Ivan Majcunić s 21 poenom.

Vodeći na ljestvici je i dalje Zadar s omjerom 14-1. Split ima 13-2, a Cibona 12-3. Četvrti Dinamo je na omjeru 10-5, dok je Zabok sada na diobi sedmog mjesta s Dubravom. Ta dva kluba imaju po šest pobjeda i devet poraza.