Euroleague 4. svi 202322:45 0 komentara

Košarkaši Partizana nisu uspjeli u Beogradu izboriti Final Four, Real Madrid je u četvrtoj utakmici bio bolji 85:78...

Utakmica se igrala s crnim oblakom nad svima zbog tragedije koja se dogodila u beogradskoj Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar. Prije početka utakmice Danilo Anđušić Nigel Williams-Goss održali su govore, prije utakmice polagano je i cvijeće i paljene su svijeće ispred Štark arene, a nije bilo organiziranog navijanja u prvom poluvremenu.

Na samom parketu utakmica je podsjećala na treću, samo s obrnutim ulogama. Sada je Real bolje počeo, vodio i s 14 razlike u prvoj četvrtini, ali se Partizan vratio na minus tri do odlaska na veliki odmor.

Preokrenuo je domaćin koševima Anđušića za 51:49, ali obrnuti scenarij u odnosu na treću utakmicu nije se nastavio. Imao je Partizan raspoložene LeDaya Papapetroua, ali je na drugoj strani Rodriguez ubacio neke važne šuteve i Real je većinu vremena vodio.

Uslijedio je neobičan finiš. Imao je Real plus šest i napad minutu i pol do kraja, ali tada na scenu stupa Madar. Krade loptu Williams-Gossu i polaže za -4, a zatim pod košem opet krade loptu i na neobičan način pogađa koš za 80:78 Reala na minutu i 19 sekundi do kraja.

Nevjerojatna gužva pod košem Partizana u sljedećem napadu dovela je do dva plus jedan Tavaresa. Imao je Partizan dvije solidne pozicije u šutu za tri, no promašili su LeDay i Nunnally, a koš Muse na drugoj strani riješio je pitanje pobjednika.

Pobjednik ove serije ide na Final Four u Kaunas na noge Barceloni koja je s 3-0 izbacila Žalgiris. Odlučujuća peta utakmica igra se u Madridu u srijedu 10. svibnja u 21 sat, uz izravan prijenos na Sport Klubu 1.