Pobjeda Bogdanovića, Clippersi u padu, a Dončić (opet) za povijest

Košarka 26. ožu 20248:52 0 komentara
AP Photo/Peter K. Afriyie via Guliver Images

U noći s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu odigrano je 11 utakmica u NBA ligi, uz miješane učinke hrvatskih košarkaša.

New York Knicksi su na svom parketu bili uvjerljivi protiv Detroit Pistonsa 124:99 uz 13 koševa i asistenciju Bojana Bogdanovića za 18 minuta u igri. Knickse je vodio Donte DiVincenzo s 40 koševa, dok je kod Pistonsa najefikasniji bio Marcus Sasser s 24 koša.

Los Angeles Clippersi nastavili su slabu formu u zadnje vrijeme i slobodan pad na ljestvici Zapada. Do prije nekoliko tjedana bili su u najužoj konkurenciji za prvo mjesto konferencije, ali su u zadnjih deset utakmica upisali čak šest poraza i sljedeći dvoboj dočekat će na petom mjestu Zapada, uz prijetnju Kingsa i Mavericksa koji su im za petama.

Ovaj put Clipperse je pobijedila Indiana 133:116. Ivica Zubac ostao je blizu double-doublea – devet poena i 11 skokova. Duet Paul George – Kawhi Leonard zabio je po 26 poena svaki, no nije bilo dovoljno.

Vodeća momčad lige Boston Celticsi bili su na najboljem putu da ostvare još jednu pobjedu. Gostovali su kod Atlante, vodili su s nevjerojatnih 30 poena razlike već u drugoj četvrtini, ali su do kraja dvoboja sve prosuli. Hawksi su u zadnjoj dionici preuzeli vodstvo i uz nekoliko promjena vodstva, na kraju su sačuvali vrijednu 120-118 pobjedu.

Denver Nuggetsi su upisali 51. pobjedu sezone svladavši Memphis 128:103 uz 29 koševa, 11 skokova i osam asistencija Nikole Jokića, dok je Luka Dončić imao novu čarobnu večer, za povijest. Igrač Dallas Mavericksa postigao je već 75. triple-double u karijeri, postigavši protiv Utah Jazza 29 koševa, 12 skokova i 13 asistencija. Mavsi su pobijedili 115:105. Time je Slovenac postao tek deveti košarkaš u povijesti sa 75 triple-doubleova.

Hrvatski košarkaš Luka Šamanić dobio je 49 sekundi za Jazz.

NBA, rezultati (25. ožujka 2024.)

Cleveland Cavaliers – Charlotte Hornets 115-92
Atlanta Hawks – Boston Celtics 120-118
New York Knicks – Detroit Pistons 124-99 (Bojan Bogdanović je odigrao 18:17 minuta za New York, zabio je 13 koševa i upisao jednu asistenciju)
Toronto Raptors – Brooklyn Nets 88-96

Chicago Bulls – Washington Wizards 105-107
Houston Rockets – Portland Trail Blazers 110-92
San Antonio Spurs – Phoenix Suns 104-102
Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 128-103

Utah Jazz – Dallas Mavericks 105-115 (Luka Šamanić je odigrao 49 sekundi za Utah, bez učinka)
Sacramento Kings – Philadelphia 76ers 108-96
LA Clippers – Indiana Pacers 116-133 (Ivica Zubac je odigrao 24:02 minute za Clipperse, zabio je devet koševa i upisao 11 skokova i dvije asistencije)