Curry 'divljao', Warriorsi lakoćom do 1-0

NBA 15. svi 20197:28 > 7:31
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State i Portland otvorili su konferencijsko finale na Zapadu, Steph Curry pobrinuo se da to neće biti dobar prvi dan za gostujuću ekipu.

Steph Curry definitivno se vratio u formu, u odsustvu Kevina Duranta, vodio je Warriorse do lagane pobjede protiv Portlanda čime je najavio kako bi ovo mogla biti vrlo kratka serija. Steph je pogodio devet trica iz 15 pokušaja, ukupno je ubacio 36 koševa, a branitelji naslova kroz čitavu su utakmicu protivnika držali na distanci bez prave prilike za povratkom u utakmicu.

Portland se tek sredinom treće četvrtine uspio vratiti na šest poena zaostatka, ali vrlo brzo Warriorsi su prednost vratili u dvoznamenkaste vode, posljednja četvrtina bila je posebno dominantna (39:23). Klay Thompson pridodao je 26 poena za prvake. Damian Lillard ubacio je 19 koševa kod gostujuće ekipe, no uz loših 4-12 iz igre, CJ McCollum postigao je dva poena manje.

Druga utakmica na rasporedu je u noći s četvrtka na petak.