Euroleague 2. stu 202323:01 0 komentara

U susetu 6. kola košarkaške Eurolige Fenerbahče je pobijedio Olympiacos sa 79:77 upisavši petu pobjedu.

Bila je to utakmica u kojoj je Fener umalo ispustio čak 16 koševa razlike. Olympiacos je imao priliku pobijediti ili poslati utakmicu u produžetke, ali je Nigel Williams-Goss promašio u posljednjem napadu grčkog sastava.

Domaćin je urganski otvorio utakmicu i poveo sa 12 razlike (13-1). U završnici prve dionice turski sastav je prvi put stigao do +16 (29-13), a istu razliku je dva puta imao i u drugoj četvrtini (36-20, 38-22).

Olympiacos je u trećem periodu smanjio na samo koš zaostatka (53-52), a s košem razlike ušlo se i u zadnji period (58-57). U samoj završnici susreta gosti iz Pireja su dva puta izjednačili (71-71, 74-74), imali su i zadnji napad za izjednačenje ili pobjeu, ali je Williams-Goss promašio.

Kod domaćina najefikasniji je bio Georgios Papagiannis sa 15 koševa, dok je Dyshawn Pierre zabio 14 u prvoj četvrtini, ali je bio prisiljen propustiti ostatak utakmice zbog ozljede. Kod Olympiacosa je Alec Peters sa 19 koševa bio prvi strijelac.

Petu pobjedu upisala je i Valencia porazivši Albu Berlin sa 79-71.

Semi Ojeleye sa 19 koševa i sedam skokova, te Brandon Davies sa 14 koševa predvodili su španjolski sastav, dok su kod gostiju iz Berlina najefikasniji bili Sterling Brown sa 19 i Matt Thomas sa 16 koševa. Krešimir Nikić nije se upisao među gostujuće strijelce.

Asvel je na gostovanju porazio Žalgiris sa 91:88, upisavši prvu pobjedu sezone.

Goste je do slavlja predvodio Timothe Luwawu-Cabarrot sa 19 koševa i šest skokova, dok je Youssoupha Fall zabio 15 koševa uz pet skokova. Kod domaćina najefikasniji su bili Tomas Dimsa sa 21 i Kenan Evans sa 19 koševa.

Na ljestvici vodi Real Madrid s maksimalnih pet pobjeda, dok Valencia i Fenerbahče imaju skor 5-1.