Euroligaški klasik u Pireju pripao CSKA

Euroleague 3. stu 201622:00 > 22:01
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA pobijedili su Olympiacos s 81:75 u gostima u petom kolu Eurolige.

Moskovljani su tijekom cijelog susreta bili u prednosti – u prvom poluvremenu bili su raspucani, a Pirejci u drugoj četvrtini čak šest minuta nisu uspjeli dati koš.

Prednost Itoudisove momčadi rasla je do +17, ali ne bi ovaj dvoboj bio euroligaški klasik da se Olympiacos nije pokušao vratiti. Uspjeli su doći do -4 (77:73) na tridesetak sekundi do kraja, ali je Hines uhvatio loptu poslije Teodosićevog promašaja, pogodio je oba penala i tako definitivno riješio utakmicu.

Kod Moskovljana, koji su sada jedina momčad s maksimalnim skorom 5-0, najbolji je bio Nando de Colo s 23 poena (7-19 iz igre), 9 skokova i 3 asistencije, Aaron Jackson upisao je 15 poena (2-6 za dva ,3-3 za tri, 5ast), a Kyle Hines je dodao 13, uz 4 skoka.

Andrej Voroncevič ubacio je 11 poena, dok je Miloš Teodosić imao 10 poena (4-15 iz igre za 30 min) i 5 asistencija.

Georgios Printezis bio je najbolji kod Olympiacosa s 26 poena (10-17 iz igre) i 7 skokova, Vassilis Spanoulis imao je 14 poena (5-9 iz igre) i 5 asistencije, doduše uz 7 izgubljenih lopti, a Cam Birch dodao je 10 poena.

U sljedećem kolu CSKA dočekuje Real Madrid, dok Olympiacos gostuje Galatasaraju.