Double-double Zupca, 76ersi srušili Clipperse

Košarka 24. ožu 202423:06 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports via Guliver Image

Hrvatski centar Ivica Zubac ostvario je "double-double" učinak od 13 koševa i 10 skokova u 107-121 domaćem porazu Los Angeles Clippersa od Philadelphia 76-ersa u nedjeljnom susretu NBA lige.

Zubac je na terenu proveo 29:12 minuta te imao šut za dva 5-9 dok je slobodna bacanja gađao 3-4, a upisao je i četiri blokade te dvije asistencije. No, trener Clippersa Ty Lue odlučio je ne koristiti ga u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s vodstvom gostiju 88-83.

U prvoj polovici te četvrte četvrtine Sixersi su napravili seriju 20-6 kojom su pobjegli na 108-89, a onda je Lue izvjesio “bijelu zastavu” te na klupu posjeo i svoje glavne igrače Kawhija Leonarda, Paula Georgea i Jamesa Hardena.

Sixersi su u svojim redovima imali trojicu raspoloženih igrača, Tyrese Maxey i Tobias Harris ubacili su po 24, a Cameron Payne 23 poena, dok su Norman Powell i Kawhi Leonard ubacili po 20 za Clipperse.

Clippersi su i dalje četvrta momčad Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 44-26, dok su Sixersi sedmi na Istoku sa 39-32.