Crnogorci blizu senzacije protiv Amerikanaca, Nijemci lagano

Košarka 1. ruj 202313:24 0 komentara
FIBA

U prvom susretu skupine J drugog kruga natjecanja po skupinama na Svjetskom prvenstvu za košarkaše SAD su u Manili teže od očekivanog svladale Crnu Goru sa 85-73 (19-18, 18-20, 24-17, 24-18).

Crna Gora odigrala je odličan susret, čak imala i minimalnu prednost nakon prvih 20 minuta, a 2:20 minuta prije kraja još uvijek bila u igri za pobjedu jer je rezultat bio samo 75-69 u korist SAD-a. Ipak, momčad sastavljena od NBA igrača na kraju ipak nije dopustio senzaciju.

Anthony Edwards je sa 17 pogodaka bio najefikasniji u SAD-u, dok je Nikola Vučević predvodio Crnu Goru sa 18 koševa i 16 skokova.

SAD su na vrhu skupine s omjerom pobjeda i poraza 4-0, dok je Crna Gora pala na 2-2. U skupini su još Litva, koja je na omjeru 3-0, te Grčka koja je na 2-1.

Plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine, a u posljednjem kolu u nedjelju će igrati Litva – SAD i Crna Gora – Grčka.

U prvom susretu skupine K u Okinawi Njemačka je nastavila s odličnim igrama i uvjerljivim pobjedama svladavši Gruziju sa 100-73 (22-16, 21-25, 27-16, 30-16). Nakon izjednačenog prvog poluvremena, ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj je Njemačka stvorila dvoznamenkastu prednost koja je u posljednjih 10 minuta samo rasla.

Maodo Lo je sa 18 koševa predvodio strijelce Njemačke u kojoj je šest igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, dok je Aleksandar Mamukelašvili sa 19 ubačaja predvodio strijelce Gruzije.

Njemačka je sada na omjeru pobjeda i poraza 4-0, dok je Gruzija na 2-2. U skupini u još Slovenija sa 3-0 i Australija sa 2-1.

U posljednjem kolu u nedjelju igrat će Njemačka – Slovenija i Australija – Gruzija, a prolazak u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Ranije u petak je u prvoj utakmici skupine I Italija je u Manili svladala Srbiju sa 78-76 (23-19, 17-23, 19-20, 19-14). Briljirao je Simone Fontecchio koji je sa 30 koševa predvodio Italiju, dok je Bogdan Bogdanovć ubacio 18 poena za Srbiju, ali uz katastrofalan šut iz igre 4-16, od toga 1-13 za tricu.

I Srbija i Italija sada imaju pomjer pobjeda i poraza 3-1, a u skupini su još Dominikanska Republika i Portoriko koji će svoj susret igrati kasnije u petak. Trenutačno je Dominikanska Republika na 3-0, a Portoriko na 2-1.

U posljednjem kolu u nedjelju igrat će Italija – Potoriko i Srbija – Dominikanska Republika. Plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.