Cibonin pobjednički niz prekinut u Beogradu

ABA League 13. ožu 202223:11 > 23:16 0 komentara
Guliver Images

Pobjednički niz košarkaša Cibone u svim natjecanjima stao je na brojci 12., u susretu 22. kola regionalne ABA lige bolji od Cibone na svom terenu bio je FMP sa 76-71 (20-22, 16-20, 22-14, 18-15).

Nakon lošijeg otvaranja dvoboja, FMP je poveo sa 16-9, Cibona je u drugom dijelu prve i većinom druge četvrtine izgledala odlično te je serijom 20-4 preokrenula rezultat u svoju korist i povela sa 29-20.

Pred kraj prvog poluvremena zagrebački je sastav imao i maksimalnih 12 razlike (12-0), no FMP je iskoristio pad koncentracije kod igrača Cibone i serijom 6-0 uspio prepoloviti zaostatak do odmora.

U drugom poluvremenu Ciboni je velike probleme zadavao napadački skok FMP-a kojim je domaći sastav stigao do preokreta. Kada je Nerandžić pogodio tricu za vodstvo FMP-a 72-64 minutu prije kraja izgledalo je ako da je susret odlučen, no Cibona je uspjela serijom 7-0 smanjiti na 72-71 20 sekundi prije isteka vremena.

No, Radonjić je pogodio oba slobodna bacanja za 74-71, a onda je i Gnjidić izgubio loptu da bi Tasić s još dva pogođena slobodna bacanja postavio konačnih 76-71.

Mateo Drežnjak sa 15 i Nathan Reuvers sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Bryce Jones ubacio 15 za FMP.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 9-11, a FMP na 11-9.