Figo direktan: Ne možeš osvojiti SP s Ronaldom na klupi!

Katar2022 11. pro 202218:13 > 18:13 0 komentara
Guliver Images

Portugal je u subotu izgubio od Maroka 1:0 u četvrtfinalnoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru i oprostio se od velikog natjecanja.

Cristiano Ronaldo utakmicu je počeo na klupi, a Fernando Santos ga je uveo u igru u 51. minuti. Upravo je njegovo izostajanje kritizirao Luis Figo.

“Ne možete osvojiti Svjetsko prvenstvo s Cristianom Ronaldom na klupi. Pobjeda protiv Švicarske? Sjajno! Ali možete li to napraviti svaku utakmicu? Ne. Ostaviti Ronalda na klupi bila je greška. Menadžer i njegov tim su odgovorni za ovaj poraz”, rekao je Figo i tim je riječima direktno udario na portugalskog izbornika Fernanda Santosa.

Ronaldo je na klupi bio i protiv Švicarske u osmini finala u pobjedi Portugala 6:1 nad Švicarskom. Tada je tri gola zabio Goncalo Ramos, njegova zamjena. Ronaldo je u toj utakmici igrao od 74. minute.