(VIDEO) Drama u Montrealu: Russellu “pole” iako je Max imao isto vrijeme! Ferrariji ispali u Q2

Automoto 8. lip 202423:34 0 komentara

George Russell ostvario je drugi pole position u Formuli 1 i prvi Mercedesov ove sezone nakon briljantnoga prvog Q3 kruga koji mu je bio dovoljan za prvo mjesto iako je Max Verstappen kasnije odvozio identično vrijeme dok su vozači Ferrarija zapeli u drugom dijelu kvalifikacija.

Russell je u prvom Q3 krugu odvozio najbrže vrijeme 1:12.000, što je 0.258 sekundi sporije od njegovoga najbržeg kruga u Q2, a iako nije popravio vrijeme u drugom pokušaju to mu je bilo dovoljno za pole position.

Verstappen je svoj najbolji krug odvozio u drugom Q3 pokušaju, ali na kraju mu je nedostajala jedna tisućinka da osigura prvo mjesto, donosi MaxF1.net.

Norris i Piastri zauzeli su drugi startni red za McLaren ispred Ricciarda u RB-u koji je briljirao na stazi na kojoj je ostvario prvu pobjedu u Formuli 1 2014.

Alonso je pobijedio Hamiltona i završio šesti za Aston Martin dok je Hamilton unatoč obećavajućem početku kvalifikacija završio 0.28 s i šest pozicija iza momčadskoga kolege.

Tsunoda je tek drugi puta u devet kvalifikacija ove sezone bio sporiji od Ricciarda na osmom mjestu za RB ispred Strolla u drugom Aston Martinu i Albona u Williamsu.

Ferrarijevi vozači mučili su se sa zagrijavanjem guma i ponašanjem bolida cijeloga vikenda što je rezultiralo tek 11. i 12. mjestom za Leclerca i Sainza, a Sargeant, Magnussen i Gasly zauzeli su 13., 14. i 15. mjesto.

Perez je bio najveće iznenađenje prvoga dijela kvalifikacija budući da je završio tek 16., tri stotinke od prolaska u Q2, dok su svoj nastup u Q1 završila i dva vozača Saubera Bottas i Zhou, Ocon u Alpineu i Hulkenberg u Haasu.

Utrku možete pratiti uživo u nedjelju od 20 sati na SK1.