Verstappen: Start je bio ključan, nije ovo mogla biti bolja utrka

Automoto 7. tra 202412:13 0 komentara
AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake via Guliver

Aktualni prvak Formule 1, vozač Red Bulla Max Verstappen bio je oduševljen svojim dominantnim izdanjem i pobjedom na Velikoj nagradi Japana nakon što je odustao u prethodnoj utrci u Australiji.

Trostruki svjetski prvak slavio je treću godinu zaredom na Suzuki i tako upisao 57. pobjedu u karijeri. Na taj je način nizozemski vozač upisao treći ovosezonski trijumf te se u svakoj utrci koju je završio pobrinuo da zauzme najvišu stepenicu postolja.

“Bilo je jako dobro. Start je bio ključan i to što smo ostali u vodstvu, pa je bolid tijekom utrke postajao sve bolji. Ne znam je li to povezano s vremenom. Sve je prošlo kako treba – i strategija i zaustavljanja, utrka nije mogla biti bolja,” rekao je Max i dodao:

VEZANE VIJESTI

“U prethodnoj utrci napravili smo pogrešku (odustajanje u Australiji), ali jako sam sretan zbog nove pobjede. Publika je izuzetna, uvijek je lijepo slaviti na domaćoj utrci našeg partnera Honde.”

Osim Verstappenove dominacije, četvrtu utrku sezone obilježio je i incident na samom startu koji je doveo do prekida nakon samo tri zavoja.

U ukupnom poretku sada vodi Verstappen sa 77 bodova, slijedi ga Perez sa 64, dok je Leclerc treći s 59.

Sljedeća utrka Formule 1 je za Veliku nagradu Kine, od 19. do 21. travnja, a tijekom tog trkaćeg vikenda na programu je i sprint, uz prijenose na Sport Klubu.