Automoto 8. velj 202214:04 > 14:06 0 komentara
Honda Racing Corporation

Momčad Honde predstavila je motocikl za novu sezonu Moto GP prvenstva, tijekom kojeg će njene boje ponovno braniti Mark Marquez i Pol Espargaro.

Model RC213V i dalje ima boje u stilu Repsola, glavnog sponzora japanskog tima, ali je doživio male promjene u odnosu na prethodne sezone.

Prošla sezona bila je prepuna uspona i padova za vozače Honde, posebno za Marqueza, koji se uprkos tome uspio vratiti nakon teške ozljede ruke, ali i završiti je ranije zbog problema s vidom. Osmerostruki svjetski prvak se tijekom 2021. tri puta uspio naći na najvišem stepenici pobjedničkog postolja, ali je diplopija koju je iskusio nakon pada tokom treninga čak dovela u pitanje nastavak njegove karijere.

Srećom, španjolski motociklist se potpuno oporavio i vratio na motor, a izvjesno je da će tijekom predstojeće sezone za cilj imati osvajanje novog naslova. U dosadašnjem dijelu karijere u kraljevskoj klasi, Marquez je osvojio osam naslova, upisao 59 pobjeda i ukupno 99 puta se našao na postolju, a također je 62 puta startao s pole pozicije.

S druge strane, pred Espargarom je druga sezona u japanskom timu, a u prvoj je došao do svog najboljeg rezultata u najjačoj kategoriji – drugog mesta u Misanu, kao i prve pole pozicije. Isto kao Marquez, prvenstvo je završio prerano, zbog ozljede abdomena na posljednjoj utrci sezone, zbog čega nije vozio na njoj.

Honda će tijekom ove sezone proslaviti 40. godišnjicu u prvenstvu, a 28. sezonu suradnje s Repsolom. S 15 naslova, 452 postolja i 183 pobjede, japanska momčad je i dalje najuspješniji u povijesti motociklizma.

Nova sezona Moto GP prvenstva kreće Velikom nagradom Katara 6. ožujka i moći ćete ju pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba. Prije toga najbolje motocikliste današnjice čekaju i testiranja u Indoneziji, od petka do nedjelje.