Mariniju pole position u Kataru, Bagnaia i Martin jedan uz drugoga

Automoto 18. stu 202314:52 0 komentara
AP Photo/Peter Dejong via Guliver

Vozač VR46 momčadi Luca Marini osvojio je pole position pred VN Katara, pretposljednju utrku sezone u MotoGP prvenstvu.

Na stazi Losail Marini je s rekordnim krugom od 1:51.762 minute osvojio drugi pole position u posljednjih pet utrka i ujedno drugi od ulaska u kraljevsku klasu.

Najbliži mlađem bratu Valentina Rossija bio je Fabio di Giannantonio iz Gresinija, a njima dvojici će se u prvom redu pridružiti Alex Marquez.

Prvak i ujedno vodeći u generalnom poretku Francesco Bagnaia zauzet će četvrto mjesto na startu, a odmah iza njega bit će njegov jedini konkurent za naslov Jorge Martin. Dva kola prije kraja sezone Talijan ima 14 bodova više od vozača Pramaka.

Tijekom većeg dijela kvalifikacija Di Giannantonio je bio taj koji je nametao svoj ritam i konstantno mijenjao najbolje vrijeme, da bi ga prije cilja Marini uspio nadmašiti za samo 67 tisućinki. Bagnaia mu je dugo bio najbliži, ali ga je Marquez u zadnji čas pomaknuo u drugi red, a tik do branitelja naslova bio je Martin – njih su dvojicu dijelile 22 tisućinke.

Prva petorica bila su, inače, unutar tri desetinke, a slijedi Johann Zarco na drugom Pramac Ducatiju, ispred osmerostrukog svjetskog prvaka Marca Marqueza i vozača Aprilije Mavericka Viñalesa. Prvih deset kompletirali su Raul Fernandez na RNF Apriliji i još jedan vozač Aprilije, Aleix Espargaro.

Sprint se vozi u 18 sati, a glavna utrka u isto vrijeme u nedjelju. Akcija vas čeka na SK3.