Verstappen najbrži na prvom treningu u Japanu, iza njega Sainz

Automoto 22. ruj 20238:10 0 komentara
AP Photo/Joan Monfort via Guliver Images

Max Verstappen bio je uvjerljivo najbrži na prvom slobodnom treningu za VN Japana na kojem je bio šest desetinki brži od najbližega pratitelja Carlosa Sainza u Ferrariju.

Verstappen je bio najbrži nakon uvodnih 15 minuta na C1 mješavini, a onda je na stazu izašao na testnoj mješavini za 2024. koja je zapravo mekša inačica ovogodišnje C2 mješavine i na njoj srušio vlastito vrijeme za 0.75 s, donosi MAXF1.net.

Alonso na medium gumama (C2) vozi drugo najbolje vrijeme s 0.569 s zaostatka i razdvaja dva vozača Red Bulla na vrhu, a nakon pola sata vozači su krenuli voziti na soft gumama.

Perez je uspio odvoziti drugo najbolje vrijeme na soft gumama, 0.6 s iza Verstappena na testnoj C2 mješavini, a Verstappen popravlja svoje vrijeme za 0.8 s za ukupnu prednost od čak 1.4 s ispred momčadskoga kolege.

Ferrarijevi vozači su na softu zauzeli drugo i treće mjesto – Sainz je kasnio 0.6 sekundi dok je Leclerc bio sekundu sporiji od najbržega Verstappena.

Norris se u posljednjim minutama ubacio na treće mjesto za McLaren zahvaljujući kasnom krugu na soft gumama, a Leclerc je završio četvrti, manje od dvije desetinke iza Norrisa.

Tsunoda je imao dobar prvi trening na petom mjestu za AlphaTauri, a Alonso je bio šesti za Aston Martin sa sekundom zaostatka za Verstappenom.

Piastri je bio sedmi za McLaren nakon što je u posljednjim minutama, kao i Norris, odvozio krug na soft gumama, a Albon je završio osmi za Williams.

Lawson je iskoristio svoje iskustvo sa staze Suzuka, na kojoj je vozio krajem travnja u japanskoj Super Formuli, i završio na devetom mjestu dok je Stroll nakon propuštanja utrke u Singapuru vikend u Japanu otvorio na desetom mjestu.

Perez je bio tek 11. u drugom Red Bullu, a Mercedesovi vozači Russell i Hamilton bili su tek 13. i 16.

Drugi slobodni trening na rasporedu je u 8 sati.