Perez do ‘ludog’ pole-positiona, Max starta deveti

Automoto 6. svi 202323:25 0 komentara
Hoch Zwei via Guliver Image

Sergio Perez osigurao je drugi pole position ove sezone zahvaljujući sjajnom prvom krugu u Q3, a Charles Leclerc razbio se u završnici i time ostavio Maxa Verstappena na devetom mjestu bez postavljenoga vremena.

Perez je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s vremenom 1:26.841, a Verstappen je pogriješio u svom prvom pokušaju i ušao u boks bez postavljenoga vremena dok Bottas jedini nije ni izlazio na stazu do toga trenutka, piše MAXF1.net.

Ali minutu i pol prije isteka vremena Leclerc u svom posljednjem brzom krugu gubi kontrolu u prvom sektoru, izaziva crvenu zastavu i prekida kvalifikacije.

Zbog njegove pogreške ni on ni ostali nisu uspjeli dovršiti posljednje brze krugove, a to je posebno oštetilo Verstappena i Bottasa koji nisu postavili vremena u prvim krugovima.

Alonso je imao sjajne kvalifikacije na drugom mjestu za Aston Martin, što mu je najbolji kvalifikacijski rezultat sezone, a to je uspio i Sainz u Ferrariju na trećem mjestu koji ove godine nije startao s pozicije bolje od četvrte.

Magnussen je izjednačio svoju najbolju startnu poziciju na briljantnom četvrtom mjestu za Haas, a Gasly je bio brži od dva vozača Alpinea na petom mjestu, što je drugi puta ove sezone nakon Saudijske Arabije da su oba Alpinea ušla u Q3.

Russell je kao jedini Mercedes u Q3 završio šesti ispred Leclerca, a Ocon je bio osmi za Alpine ispred Verstappena i Bottasa koji nisu postavili vremena u Q3.

Albon će startati 11. nakon što je propustio ući u Q3 za samo 0.05 sekundi koliko je bio sporiji od Russella u Q2, a Hulkenberg je prvi puta izgubio od Magnussena u kvalifikacijama ove sezone i startat će 12.

Hamilton je razočarao na tek 13. mjestu za Mercedes što mu je četvrti poraz u kvalifikacijama od Russella ove sezone u pet održanih sesija, a Zhou je izgubio od Bottasa i startat će 14.

De Vries je bio najsporiji od svih vozača u Q2, ali barem može biti zadovoljan prvom pobjedom nad Tsunodom u kvalifikacijama.

Norris je propustio plasirati svoj McLaren u Q2 za samo 0.06 sekundi pa će startati 15. ispred Tsunode koji je prvi puta izgubio kvalifikacijski dvoboj od De Vriesa.

Stroll je najveće iznenađenje u prvom dijelu kvalifikacija budući da je ispao u Q1 i završio tek 18. ispred Piastrija i Sargeanta.

Utrka počinje sutra u 21:30 sati.