Nogomet 16. lis 202323:03 0 komentara
Sport Klub

U susretu skupine B Nizozemska je u Ateni pobijedila Grčku 1:0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za direktan plasman na EP.

Gostujući junak je bio Virgil van Dijk koji je u četvrtoj minuti nadoknade realizirao kazneni udarac. Gosti su imali jedanaesterac i u 28. minuti, ali je Odysseas Vlachodimos obranio udarac Wouta Weghorsta.

U drugom susretu Irska je 4:0 na gostovanju slavila protiv Gibraltara, a strijelci su bili Evan Ferguson (8), Mikey Johnston (29), Matt Doherty (60) i Callum Robinson (80).

Na vrhu skupine je Francuska sa maksimalnih 18 bodova, Nizozemska i Grčka imaju po 12 bodova, no Nizozemci imaju i susret manje. Do kraja kvalifikacija Grci će kod kuće igrati protiv Francuske, dok Nizozemce očekuju utakmice protiv Irske i Gibraltara. Četvrta je Irska sa šest bodova, a Gibraltar je na “nuli”.

Slovačka je na gostovanju pobijedila Luksemburg 1:0 u izravnom okršaju za drugo mjesto u skupini J i sada ima pet bodova više od Lukseburga dva kola do kraja.

Pogodak odluke zabio je David Duriš u 77. minuti.

Island je bez većih problema porazio Lihtenštajn sa 4:0 golovima Gylfija Sigurdssona (22-11m, 49), Alfreda Finnbogasona (44) i Hakona Haraldssona (63).

Portugal vodi na ljestvici sa 24 boda, Slovačka ima 16, Luksemburg 11, Island 10, BiH devet, a na začelju je Lihtenštajn bez bodova.