Grand Slam 4. srp 202317:59 > 18:12

Kazahstanska tenisačica Jelena Ribakina, osvajačica Wimbledona prošle godine, nije imala posve ugodnu premijeru na ovogodišnjem Grand Slam turniru u Wimbledonu jer je morala igrati tri seta.

Na startu ovogodišnjeg turnira Ribakina je sa 4:6, 6:1, 6:2 pobijedila 30-godišnju Amerikanku Shelby Rogers.

Ribakina je opasno živjela tijekom prvog seta kojeg je izgubila 4:6. No, odgovor aktualne wimbledonske pobjednice je bio impresivan te je Kazahstanka drugi set otvorila s pet osvojenih gemova u nizu, dok je u trećem setu startala s 2:0, a potom novim breakom na kraju ipak jednostavno obavila prvu prepreku na potencijalnom putu prema obrani naslova.

Uoči Wimbledona Ribakina je imala problema s virusnom bolešću zbog čega je otkazala neke turnire, a to je bio razlog što je i Roland Garros prekinula nakon drugog kola.