Euroleague 10. svi 202323:28 0 komentara

Real Madrid je u petom susretu četvrtfinala porazo Partizan sa 98-94 i u seriji na tri pobjede slavio 3:2. Final Four Eurolige igra se od 19. do 21. svibnja u Kaunasu.

Partizan je dobio prve dvije utakmice u Madridu, Real je uzvratio s dva slavlja u Beogradu, a peta, odlučujuća utakmica, koja se ponovo igrala u Madridu, otišla je na stranu domaćina. Premda je beogradski sastav na poluvremenu imao 16 razlike (55:39), a na otvaranju treće četvrtine i velikih +18 (59:41).

No, Real je smogao snage za veliki preokret. Do kraja treće dionice domaćin je smanjio na 69-76, da bi početkom zadnje četvrtine izjednačio na 81:81. Real potom bježi na +5 (88:83), a zatim i na devet razlike (97-88).

Partizan se 40 sekundi prije kraja približio na 97-94, a 24 sekunde prije kraja Kevin Punter je promašio tricu za izjednačenje. Loptu je uhvatio Mario Hezonja i potom realizirao jedno slobodno bacanje za 98:94. Do kraja susreta kod gostiju je tricu promašio i Dante Exum.

Real su do pobjede predvodili Džanan Musa sa 20 koševa i šest skokova, te Sergio Rodriguez sa 19 koševa i šest asistencija. Hezonja je za 32 minute provedene na parketu zabio 13 koševa uz tri skoka. Kod Partizana najefikasniji su bili Punter sa 28 i Exum sa 16 koševa.

Real će u polufinalu igrati protiv Barcelone, koja je u tri utakmice izbacila Žalgris.