Nogomet 8. sij 202423:19 0 komentara

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u 16-inu finala FA Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili Wigan sa 2-0.

Golove za United zabili su Diogo Dalot lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 22. minuti, te Bruno Fernandes u 74. minuti iz kaznenog udarca.

Koliko su gosti bili dominantni govori i podatak o 67 posto posjeda lopte i čak 33 udarca prema vratima Wigana, od kojih je 14 išlo u okvir gola, dok su domaći igrači uputili tek osam udaraca.

Bila je to tek druga pobjeda Uniteda u posljednjih sedam susreta u svim natjecanjima.

U idućoj rundi “Crvene vragove” čeka gostovanje kod Newport Countyja ili Eastleigha nakon što je njihov prvi susret završio 1-1. Newport County je član “League Two”, četvrtog razreda engleskog nogometa, dok je Eastleigh razred niže.

VEZANA VIJEST

Najzanimljiviji par 16-ine finala bit će ogled Tottenhama i branitelja naslova Manchester Cityja. Chelsea dočekuje Aston Villu, Liverpool će igrati protiv pobjednika ponovljenog susreta između Norwich Cityja i Bristol Roversa, dok će Fulham na Craven Cottageu dočekati Newcastle United.

Najslabije rangirana ekipa u natjecanju, šestoligaš Maidstone United će gostovati kod drugoligaša Ipswich Towna.