Euroleague 10. velj 20249:28 0 komentara

Košarkaši Monaca pobijedili su Virtus u Bologni sa 81:78, dok je Barcelona na svom parketu pobijedila Albu sa 93:77.

Momčad Saše Obradovića odlično je otvorila susret u Bologni, a tijekom drugog poluvremena tri puta je imala višak od 10 poena. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena dečki iz Kneževine vodili su 36:23. Virtus je pokušao stići do izjednačenja, a na kraju ovog dijela igre na semaforu je stajalo – 45:35 za Monaco. Jordan Lloyd ubacio je 17 koševa s jedne, a Marco Belinelli 10 s druge strane.

U nastavku utakmice situacija na parketu se promijenila. Virtus je sredinom treće dionice izjednačio 45:46. Monaco je pred posljednju četvrtinu vodio 60:54, ali je Virtus brzo stigao na 58:60. Lloyd je 60 sekundi prije kraja pogodio dva penala za 79:78. Lundberg nije bio precizan, Jaime promašio tricu, Lundberg uzvratio, Brown pogodio slobodno bacanje za 80:78, Lundberg opet promašio tricu, a točku na utakmicu stavio je Žaite.

Barcelona je bez većih problema opravdala ulogu favorita protiv Albe. Prvo poluvrijeme Barca je dobila s 31:26, a na poluvrijeme s 51:39. Oscar Da Silva ubacio je 12 koševa s jedne, a Mateo Spagnolo 11 s druge strane.

U nastavku susreta Barca je ekspresno došla do 59:39, a potom mirno privela susret kraju.