VIDEO / Marquezu se zapalio motocikl, Martin stigao do pobjede u Indoneziji!

Automoto 29. ruj 202410:19 0 komentara

Vozač Pramak Ducatija Jorge Martin slavio je na Velikoj nagradi Indonezije, 15. utrci sezone Moto GP prvenstva, dok je Vozač Gresinija Marc Marquez odustao je od utrke u 12. krugu nakon što mu se zapalio motocikl.

Španjolac je na stazi “Mandalika” osvojio treću pobjedu sezone, prvu nakon utrke u Le Mansu prije nešto više od četiri mjeseca, nakon što je vodio od starta do cilja. Time je Martin izbrisao veliku pogrešku iz subotnjeg sprinta, kada je u prvom krugu izletio sa staze, dok je vodio i odlijepio od suparnika.

Najbliži Martinu bio je Pedro Acosta iz Gas Gasa koji je zaostao sekundu i pol, a njima se na postolju pridružio pobjednik sprinta Francesco Bagnaia. Aktualni prvak zaostao je više od četiri sekunde za Acostom.

Osim Martinove dominacije, utrku su obilježila i odustajanja Marca Marqueza i Enee Bastianinija. Osmerostruki svjetski prvak završio je utrku prerano jer se njegov Ducati zapalio, dok je vozač Ducatija izletio sa staze baš kad je bio treći i bio je u žestokoj potjeri ne samo za Acostom, već i za Martinom.

Martin sada u ukupnom poretku ima 366 bodova, 21 više od Bagnaiae, dok je treći još jedan Talijan Enea Bastianini (Ducatti).