(VIDEO) Loše vijesti za Hajduk: Diallo i Obala Bjelokosti ostaju na AFCON-u

Nogometna reprezentacija Obale Bjelokosti izborila je plasman u četvrtfinale afričkog Kupa nacija koji se održava u toj zemlji, nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila aktualnog afričkog prvaka Senegal sa 5-4.

Loše su to vijesti za ekipu s Poljuda, s obzirom da im se Bjelokošćanin Ismail Diallo neće moći pridružiti u nadolazećem subotnjem susretu s Osijekom. Osim njega, na raspolaganju Karoglanu nisu ni Sigur, Livaja ni Sahiti.

Domaćin afričkog Kupa nacija je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio aktualnog afričkog prvaka Senegal sa 5-4 nakon što je susret završio 1-1.

Premda se jedva provukla kroz skupinu s jednom pobjedom i dva poraza, zbog čega je izbornik Jean-Louis Gasset dobio otkaz usred turnira, a momčad privremeno preuzeo Emerse Fae, Obala Bjelokosti je u “afričkom klasiku” pobijedila Senegal. Aktualni afrički prvak se prošetao kroz prvi dio prvenstva s tri pobjede i 8-1 razlikom pogodaka, bio je favorit i uoči ogleda u Yamoussoukru, ali je ipak izgubio.

Činilo se kako će Senegal svoju pobjedničku seriju nastaviti i protiv Obale Bjelokosti nakon što je poveo već u 4. minuti golom Habiba Dialla. U nastavku susreta je imao još nekoliko prilika za potvrdu vodstva, no Sadio Mane, Ismail Jakobs i Diallo nisu bili precizni. Kazna je stigla u 88. minuti kada je Franck Kessie izjednačio iz jedanaesterca.

Sebastian Haller je ubacio do Nicolasa Pepea kojeg je vratar Edouard Mendy oborio, međutim gabonski sudac Pierre Atcho nije dosudio kazneni udarac. Oglasio se VAR, a sudac je nakon pregleda video snimke ipak pokazao na bijelu točku.

U nastavku susreta više nije bilo golova pa je pitanje pobjednika razriješeno udarcima s bijele točke. Presudio je promašaj Mousse Niakhate u trećoj seriji, branič Nottingham Foresta je pogodio stativu. Ostalih devet izvođača je bilo sigurno. Posljednji, peti gol za domaćine je ponovo zabio Kessie.

Obala Bjelokosti će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika sutrašnjeg susreta Malija i Burkine Faso.

Afrički kup nacija pratite na Sport Klubu!