Nogomet 30. lis 20239:54 0 komentara

Hrvatski golman Dominik Livaković uspio je ponovno sačuvati praznu mrežu u pobjedi svog Fenerbahčea kod Pendikspora (5:0) u turskom prvenstvu.

Hattrickom Edina Džeke Fenerbahče je i u desetoj utakmici turske Superlige ostvario pobjedu. U gostima je razbio Pendikspor 5:0. Osim Džeke, koji je sva tri pogotka zabio u drugom poluvremenu, za Fener su strijelci bili Canpolat autogolom (30.) i Kahveci (42.).

VEZANA VIJEST

Upisao je Livaković sjajnu obranu u 52. minuti, a osim toga turske je navijače oduševio i posebnim dresom. Livaković je nosio dres povodom proslave 100. obljetnice osnivanja turske republike.

Tom prigodom na dresu je imao lik Mustafe Kemala Ataturka pod čijim je vodstvom ukinut sultanat i proglašena republika, a on je izabran za prvog turskog predsjednika.