Nogomet - video 19. sij 202418:25 0 komentara

Nogometna reprezentacija Iraka iznenadila je favorizirani Japan i pobijedila ga s 2-1 u utakmici 2. kola skupine D na Azijskom prvenstvu, koja je odigrana u petak na stadionu "Education City" u katarskom gradu Al Rayyanu.

Dvostruki strijelac za Iračane bio je Aymen Hussein, a golove je postigao u 5. minuti i na kraju prvog poluvremena (45+4). Iako su imali nadmoć u posjedu i češće bili u prilikama za pogodak, reprezentativci Japana su uspjeli tek ublažiti poraz na samom kraju dvoboja, kad je mrežu zatresao Wataru Endo (90+3).

Irak je sa šest bodova nakon dva kola vodeći u skupini D ispred Japana s tri boda. Bez bodova su Vijetnam i Indonezija nakon poraza u prvom nastupu.