Nogomet 28. velj 202322:57 > 22:57 0 komentara

Nogometaši Manchester Cityja prošli su u četvrtfinale FA kupa nakon što su u gostima pobijedili drugoligaša Bristol City 3:0.

Junak u ovoj pobjedi kluba iz Manchestera bio je Phil Foden koji je postigao pogotke za 2:0 gostiju, u sedmoj i 74. minuti. Sve je okončano golom Kevina De Bruynea devet minuta prije kraja. Erling Haaland pobjedu svog Cityja gledao je s klupe.

Bristol City je izgubio prvu utakmicu nakon kraja prosinca prošle godine.

U prvoligaškom obračunu Fulham je pred svojim navijačima pobijedio Leeds 2:0 golovima Joaa Palhinhe u 21. i Solomona u 56. minuti.

Brighton je bio uspješan gost kod Stokea gdje je slavio s 1:0. Nakon pola sata igre jedini je gol na utakmici dao Ferguson.

Iznenađenje večeri je pobjeda Blackburna u gostima kod Leicestera od 2:1. Blackburn, trenutačno četvrta momčad na ljestvici Championshipa, je vodila 2:0 nakon golova Dolana u 33. i Szmodicsa u 52. minuti. Leicester je do kraja tek uspio smanjiti golom Iheanacha u 67. minuti.

U srijedu su na rasporedu preostale utakmice osmine finala, a sastaju se Southampton – Grimsby, Burnley – Fleetwood Town, Manchester United – West Ham i Sheffield United – Tottenham.