Liga nacija 8. lip 202222:47 > 23:31 0 komentara
REUTERS/Yves Herman via Guliver Images

U srijedu su odigrane dvije utakmice u skupini 4 Lige nacija A, Belgija je s 5:1 razbila Poljsku, dok je Nizozemska kao gost s 2:1 slavila kod Walesa.

Poljska je povela u Bruxellesu golom Lewandowskog u 28. minuti, da bi stvari na početak u 42. minuti vratio Witsel.

Do preokreta domaćin dolazi u 59. minuti kada pogađa De Bruyne. U 73. minuti već je 3:1, a strijelac je bio Trossard.

Trossard je zabio i u 80., i to prekrasno za 4:1. I gol za 5:1 Dendockera u 83. bio je uistinu lijep. Konačnih 6:1 za Belgiju postavio je Openda u 93. minuti.

Pravu dramu vidjeli smo u Cardiffu gdje je Nizozemska slavila s 2:1 protiv Walesa. Oranje je povelo u 50. minuti golom Koopmeinersa, da bi domaćin izjednačio u 92. preko Norrington-Daviesa. Ipak, u 94. Weghorst donosi pobjedu gostima.

Nizozemska nakon dva kola ima šest bodova, Belgija i Poljska po tri, dok je Wales na nuli.