Lukas zaustavljena u četvrtfinalu

Tenis 28. tra 202216:08 > 16:09
Inga Čužić

Hrvatska tenisačica Tena Lukas nije se uspjela pridružiti Petri Marčinko u polufinalu Zagreb Ladies Opena, ITF turnira koji se održava na terenima TC Maksimir. Lukas je u četvrtfinalu izgubila sa 6:1, 5:7, 4:6 od bosansko-hercegovačke igračice Dee Herdželaš.

Tena Lukas je uvjerljivo dobila prvi set sa 6:1, a onda je u drugom dva puta uzastopce izgubila svoj servis, te je Herdželaš povela s 5:2. Lukas je uzvratila istom mjerom i došla do izjednačenja 5-5. No, u sljedećem gemu Lukas ponovno gubi servis i otvara priliku tenisačici iz BiH da na svoj servis dobije set. Dvanaesti gem drugog seta je najduže trajao, Lukas je spasila pet set lopti, imala je i jednu priliku za break, ali šestu set loptu Herdželaš je iskoristila.

U odlučujućem setu obje tenisačice držale su svoj servis sve do sedmog gema, kada je prednost breaka ostvarila Herdželaš i uspjela je doći do pobjede, te će u polufinalu igrati protiv Mađarice Rele Luce Jani, koja je u četvrtfinalu dobila našu Antoniu Ružić sa 6:4, 6:1.

Od tri hrvatske predstavnice u četvrtfinalu plasman u polufinale ostvarila je samo najbolja juniorka svijeta 16-godišnja Petra Marčinko pobijedivši Ukrajinku Katarinu Zavacku (WTA – 199.) sa 6:3, 6:1. Marčinko će za mjesto u finalu u petak igrati protiv druge nositeljice Nijemice Jule Niemeier (WTA – 110.) koja je nadigrala Irinu Šimanovič (WTA – 270.) iz Bjelorusije sa 6:4, 7:6 (1).